Okres świąt Bożego Narodzenia jest czasem magicznym, pełnym serdeczności i poczucia bliskości. Z tego też powodu w grudniu w wielu miejscach podejmujemy się organizacji wigilii firmowej, która przyjmuje różne formy: wigilia pracownicza w pracy, w formie krótkiego spotkania w biurze lub na hali, spotkanie mikołajkowe dla dzieci pracowników, wigilia firmowa w lokalnej restauracji lub świąteczny wyjazd integracyjny połączony z wigilią.

Organizacja wigilii firmowej wiąże się z realizacją 9 podstawowych elementów:

 

 1. FORMUŁA SPOTKANIA
  Przygotowania należy rozpocząć od wyboru formuły spotkania, będzie to miało bowiem wpływ na wszystkie pozostałe elementy: spotkanie w pracy, wieczór wigilijny na zewnątrz, spotkanie integracyjne w hotelu, a może firmowe mikołajki dla dzieci – to tylko przykładowe rozwiązania.

 2. WYBÓR MIEJSCA
  Kluczowym elementem w organizacji wigilii firmowej jest wybór miejsca na planowane spotkanie: organizacja wigilii w pracy, w restauracji, w hotelu, na powietrzu. Jakie konkretnie miejsce na wigilie nas interesuje blisko od firmy, w górach, nad morzem, w malowniczej miejscowości, a może wybór pozostawiamy jako konsekwencję wyboru aktywności, bo aktywności stanowią dla nas kluczową kwestię?

 3. SCENARIUSZ WIGILII
  Znając miejsce i założenia dotyczące wigilijnego spotkania koncentrujemy swoją uwagę na przygotowaniu scenariusza wigilii firmowej to pomysł na wigilię i plan spotkania z rozpisanymi punktami eventu, z pomysłami na dekoracje, atrakcje, osoby prowadzące i występujące.

 4. WYBÓR MENU
  Następnie prowadzimy ustalenia związane z doborem menu. Kompleksowa organizacja wigilii firmowej uwzględnia powiązania pomiędzy poszczególnymi elementami. Na dobór menu wpływają nie tylko oczekiwania i uczestnicy, ale także miejsce realizacji i formuła spotkania.

 5. WYBÓR PREZENTÓW
  Organizacja wigilii firmowej wiąże się także z wyborem prezentów. Jedna z wyrazistych różnic pomiędzy spotkaniami w ciągu roku, a spotkaniem wigilijnym wiąże się właśnie z prezentami. Przy innych ventach prezenty nie są koniecznością, przy wigilii, chociażby symboliczne, ale jednak tak:).

 6. WYKONAWCY NA WIGILIĘ
  Rezerwacje wykonawców: konferansjera, który poprowadzi Państwa wigilię firmową, DJ’a lub muzyków, którzy zapewnią tło muzyczne firmowej wigilii, atrakcje i pokazy, jeśli takie elementy przewiduje również scenariusz wigilii. Dla firm, które chciałyby, aby odwiedził ich prawdziwy Mikołaj z Laponii również przygotowaliśmy takie rozwiązanie:)

 7. DEKORACJE
  Ważnym elementem wigilii firmowej są dekoracje, które stworzą odpowiedni klimat, dostosowany do zaplanowanego scenariusza eventu.

 8. PRZYGOTOWANIA FORMALNE
  Organizacja wigilii firmowej wiąże się także z odpowiednim przygotowanim formalnymi. Na naszej liście zadań powinny znaleźć się min. takie elementy, jak: ubezpieczenia, zgłoszenie do ZAiKS, jeśli wykorzystywana będzie muzyka i inne elementy zależnie od miejsca realizacji, przyjętego scenariusza i Państwa oczekiwań.

 9. POZOSTAŁE
  Wreszcie jest także ostatni element, który obejmuje dziesiątki drobniejszych rzeczy: zaproszenia, wizytówki, oznaczenia.

Wszystkie te elementy mogą Państwo wykonać we własnym zakresie, jest też druga opcja, a mianowicie zlecenie wybranych elementów lub kompleksowej organizacji wigilii firmowej agencji eventowej ARTMANN. Od ponad 20 lat organizujemy eventy dla firm w całej Polsce, zrealizowaliśmy ponad 2.500 imprez firmowych, posiadamy odpowiednią wiedzę i ogromne doświadczenie, które daje Państwu gwarancję organizacji wigilii firmowej na najwyższym poziomie. Pozostajemy do Państwa dyspozycji!

Organizacja wigilii firmowej z ARTMANN – ZAPRASZAMY!