Kim jest DJ wodzirej? Czy to bardziej konferansjer, czy bardziej muzyk, a może eventowiec lub organizator imprezy? DJ wodzirej może poprowadzić wesele, ale także zrealizować super wieczór firmowy. Czy każdy DJ może działać jako DJ wodzirej? Pytań jest mnóstwo i jeszcze więcej odpowiedzi.

Funkcja DJ’a to relatywnie nowa kategoria aktywności na imprezach, w przeciwieństwie do wodzirejów, o których zapisy sięgają nawet XVIII i XIX wieku. Zapewne wielu z nas przy określeniu WODZIREJ sięga do filmu z 1977 roku, w którym Jerzy Stuhr grał główną rolę.

Wikipedia podaje, że wodzirej to człowiek prowadzący tańce i animacje na weselach, balach oraz różnych zabawach tanecznych. DJ wodzirej jednak nie tylko aktywizuje uczestników na parkiecie i wciąga uczestników do różnych konkursów i zabaw, ale także gra muzykę przy której goście dobrze się bawią. Cóż dobry DJ wodzirej to istny „człowiek orkiestra”.

Odwołując się do wielu pytań, które pojawiają się w kontekście tego wpisy nasuwają się odpowiedzi: Nie zawsze, nie każdy, nie w każdym miejscu i nie o każdej porze.

DJ wodzirej jest ciekawym rozwiązaniem podczas wesela, ale wskazane jest by miał przynajmniej jedną osobę do pomocy… dobór muzyki, obsługa nagłośnienia, obsługa oświetlenia, czasami także multimedia, przygotowanie rekwizytów, bieżące ustalenia… dla jednej osoby to zdecydowanie za dużo.

DJ wodzirej może być fajnym rozwiązaniem na imprezie firmowej, w której biorą udział pół na pół kobiety i mężczyźni… ale należy pamiętać, że imprezy firmowe rządzą się swoimi prawami i o DJ’u wodzireju rodem z wesela możemy w wielu przypadkach zapomnieć.

Planując wszelkie imprezy rodzinne: urodziny w tym osiemnastki, jubileusze, zajazdy rodzinne DJ wodzirej również może być dobrym rozwiązaniem, chociaż nie zawsze koniecznym.

Czy każdy DJ może być jednocześnie wodzirejem? Niestety nie i należy o tym bez względnie pamiętać. Podobnie, jak nie każdy DJ wodzirej może poprowadzić każdą imprezę. Czasami potrzebny jest np. po prostu DJ i konferansjer, ale o tym już w następnym artykule!

Wspólnie doradzimy, kto będzie najlepszym rozwiązaniem: DJ, DJ wodzirej, czy może jednak konferansjer lub komentator?

 

Zapraszamy do KONTAKTU – odpowiemy na wszystkie pytania i wspólnie dobierzemy najbardziej optymalną wersję obsługi: DJ, DJ wodzirej, czy może jednak konferansjer lub komentator?