Otrzymywane przez naszą firmę zapytania dotyczące organizacji imprez integracyjnych przyjmują bardzo różne formy: od bardzo obszernych briefów obejmujących wszystkie niezbędne elementy, bo bardzo skromny zestaw informacji dotyczący jedynie ilości osób i terminu, czasami miejsca. W tym drugim przypadku niestety bardzo ciężko jest przygotować profesjonalną ofertę, dostosowaną do indywidualnych oczekiwań. Czasami otrzymujemy także telefony z zapytaniem „Jakie informacje wysłać do Państwa, żeby mogli Państwo przygotować propozycję i wycenę imprezy integracyjnej? Biorąc pod uwagę fakt, że nie dla wszystkich imprezy integracyjne znaczą to samo, przedstawiamy poniżej zestaw kilkunastu pytań. Odpowiedzi na te pytania będą niezwykle pomocne w przygotowywaniu konkretnej propozycji imprezy integracyjnej dla Państwa grupy. Poniższy zestaw stanowi jedynie podpowiedź, która przyspieszy przygotowanie propozycji. Jeśli jednak jakiś informacji zabraknie skontaktujemy się z Państwem w celu ich doprecyzowania.

 1. DANE TELEADRESOWE
  Zaczynamy od najprostszej rzeczy: imię, nazwisko, telefon, e-mail, nazwa firmy.
 2. TERMIN IMPREZY
  Termin imprezy integracyjnej może być bardzo precyzyjny i to jest najlepsze rozwiązanie, jeśli jednak termin nie jest sprecyzowany, to ramowe zawężenie typu: piątek-sobota we wrześniu.
 3. MIEJSCE IMPREZY
  Zdarzają się zapytania ofertowe, w których wskazane zostaje konkretne miejsce, np. HOTEL X i temat lokalizacji jest rozwiązany. Co wtedy, gdy nie mamy wybranego obiektu? Wówczas należy rozważyć: orientacyjną lokalizację w Polsce, standard obiektu, szczególne wymagania.
 4. INFORMACJE NA TEMAT UCZESTNIKÓW IMPREZY INTEGRACYJNEJ:
  – ile osób będzie uczestniczyć w imprezie?
  – jaki jest podział gości kobiety/mężczyźni>
  – kim są uczestnicy (pracownicy, klienci, rodziny z dziećmi)?
  – orientacyjna średnia wieku?
  – czym się zajmują?
 5. JAKIE SĄ PAŃSTWA OCZEKIWANIA W ZWIĄZKU Z IMPREZĄ INTEGRACYJNĄ?
  5A) Co konkretnie Państwa interesuje? Impreza integracyjna jako program rozrywkowy, sport, relaks itp, czy impreza integracyjna w pełnym tego słowa znaczeniu:
  a) warsztaty merytoryczne w sali konferencyjnej
  b) szkolenie integracyjne w terenie
  c) gra fabularyzowana
  d) szkolenie integracyjne online
  5B) Jaki główny cel ma zostać zrealizowany poprzez przeprowadzenie szkolenia integracyjnego:
  a) integracja zespołu
  b) poprawa komunikacji
  c) nauka kreatywności
  d) zrozumienie miejsca w zespole
  e) nauka pracy w zespole
  f) inne: ……
 6. JAKA JEST OKAZJA SPOTKANIA, CO JEST POWODEM PLANOWANIA IMPREZY INTEGRACYJNEJ?
  To ważny punkt w ZAPYTANIU OFERTOWYM dotyczącym organizacji imprezy integracyjnej, bowiem okazja spotkania ma bezpośredni wpływ na scenariusz organizowanego team buildingu.
 7. ORIENTACYJNY BUDŻET TEAM BUILDING:
  Punkt, który częstokroć stanowi kłopot. Jaki budżet? Zdarza się, że organizatorzy wychodzą z założenia: nie podam budżetu, bo jak podam budżet, to otrzymam droższą, czytaj mniej korzystną ofertę.
  Jest to bardzo błędne podejście. Organizacja imprez to bardzo szeroki temat i wiele podobnych usług ma różne ceny to fakt! Przyrównam te rozważania do zakupu samochodu. Wyobraźmy sobie, że ktoś się zgłasza i mówi: „proszę o ofertę na samochód (bez podania budżetu)”. Na tak zadane pytanie, albo nie otrzyma oferty, albo otrzyma oferty na pojazdy, którymi nie będzie zainteresowany. Bo jeśli dysponuję budżetem 20.000 nie kupię samochodu za 40, 80, czy 200.000 zł., lub w drugą stronę nie kupię samochodu za 50.000 jeśli chcę kupić sobie super auto za 1 mln PLN. Dla przykładu są pokazy laserowe, które kosztują nawet kilkaset tysięcy złotych, ale są także za kilka tysięcy złotych. Są różne i jedne i drugie zyskują nabywców!:).
 8. WCZEŚNIEJSZE DOŚWIADCZENIA Z PODOBNYM SPOTKANIEM:
  To również bardzo istotna informacja, która dla osoby zorientowanej w organizacji imprez będzie drogowskazem obszaru działania. Po pierwsze pozwoli przede wszystkim uniknąć powtórki tematów.
 9. JAKICH ATRAKCJI ZDECYDOWANIE PAŃSTWO NIE CHCĄ?
  Atrakcji są tysiące, dlatego bez skrupułów należy odrzucić w pierwszej kolejności te, o których z góry wiadomo, że nie będą Państwo nimi zainteresowani.
 10. JAKIE ATRAKCJE SĄ MILE WIDZIANE?
  Z tego samego powodu, który wymieniłem powyżej informacja na temat mile widzianych atrakcji jest bardzo pożyteczna.
 11. DODATKOWE INFORMACJE.
  Im bardziej szczegółowe informacje uda się Państwu zebrać na temat planowanej imprezy integracyjnej, tym bardziej trafna będzie przedstawiona Państwu propozycja. Każdy organizator ma swoje punkty, które są dla niego istotne: czasami jest to określone menu, czasami basen w hotelu, innym razem hotel w sąsiedztwie lasu, albo koniecznie z kortami tenisowymi, innym razem bliskość lotniska, a jeszcze innym razem miejsce na lądowisko dla helikoptera, albo certyfikat ekologiczny obiektu.

Zachęcamy do wspólnego spotkanie, w trakcie którego ustalamy także szereg innych drobnych, ale jednocześnie ważnych elementów.

Propozycje imprez integracyjnych realizowanych przez ARTMANN znajdą Państwo TUTAJ.

Zapraszamy do wysłania zapytania na nasz adres: KONTAKT: