Jednym z kryteriów rozróżniający poszczególne oferty jest cena i podobnie, jak w przypadku innych usług tak i tutaj może ona być jedną z informacji świadczących o jakości DJ’a, koniecznie jednak należy pamiętać, że cena DJ’a to nie jedyny wyznacznik.
Koszt DJ’a niesienie informację o DJ’u oraz jest ważnym wyznacznikiem wyboru (blisko 1000 osób w każdym miesiącu wyszukuje DJ’a wg hasła DJ cena).
Bezwzględnie jednak należy pamiętać, że cena jest konsekwencją wielu czynników, nie tylko jakości i popularności DJ’a, ale także np. miejsca realizacji i związanych z tym kosztów dojazdu, zakresu sprzętu, zakresu realizacji. Z powodu tych wielu czynników koszt DJ’a na imprezie może wynieść 500 zł, 2.000, 8.000, ale także naście tysięcy. I chociaż cena nie jest jedynym wyznacznikiem jakości DJ’a, to warto wiedzieć ile kosztuje DJ na wesele, imprezę firmową, imprezę urodzinową, czy inną okazję. Ustalając koszty należy sprawdzić, czy cena obejmuje jedynie wynagrodzenie dla DJ’a, czy także: transport, koszty ZAiKS, zakwaterowanie i wreszcie jaki zakres sprzętu będzie wykorzystany: jakiego typy nagłośnienie, czy i jakie oświetlenie, czy i jakie multimedia? Ważnym pytaniem jest także, co DJ proponuje w przypadku swojej choroby (czy posiada osoby, które mogłyby go zastąpić), co w przypadku awarii samochodu podczas dojazdu na miejsce imprezy i wiele innych (jak np. solidność, referencje, doświadczenie). Powyższe jasno wskazuje, że odpowiedź na pytanie: Ile kosztuje DJ? wcale nie jest prosta… a cena to chociaż bardzo ważny czynnik wyboru DJ’a na imprezę, to zaledwie jeden z kilkunastu,
Poniżej kilka ramowych odpowiedzi:
Ile kosztuje DJ na imprezę firmową? Odpowiedź: od 500 zł do 8.000 zł
Ile kosztuje DJ na wesele? Odpowiedź: od 2.000 do 8.000 zł
Ile kosztuje DJ na osiemnastkę: od 800 do 2.000 zł
Ile wynosi cena DJ na urodziny: od 800 do 6.000 zł
Zapraszamy do KONTAKTU – odpowiemy na wszystkie pytania i wspólnie dobierzemy najbardziej optymalną wersję obsługi DJ’a.