CENNIK KABARETÓW

Ile kosztują kabarety, jakie są dodatkowe koszty związane z organizacją ich występu i co trzeba zapewnić, żeby występ kabaretowy mógł się odbyć?

Zamawiając występ kabaretu w naszej firmie wszystkimi sprawami związanymi z organizacją występu zajmujemy się osobiście i Państwo otrzymują od nas jedną całościową cenę.

Dostosowujemy wszystkie elementy do potrzeb riderowych kabaretu, ale także do Państwa potrzeb, miejsca realizacji i innych czynników.

Ceny kabaretów są bardzo różne od 2.000 do nawet 40.000 zł, a koszty całościowe niektórych realizacji przekraczają kwoty 70.000 zł netto. Zatem pytanie, ile konkretnie kosztuje kabaret? 

Elementy, które kształtują końcową cenę występu kabaretu:

 1. Wynagrodzenie dla artysty/artystów tworzących kabaret.
 2. Koszty ZAIKS (stała opłata w wysokości 10% wartości wynagrodzenia, jeśli wykorzystywane są w trakcie występu kabaretu utwory muzyczne).
 3. Opłata dla akustyka, charakteryzatora, opiekuna artysty.
 4. Koszty ridera technicznego (scena, nagłośnienie, oświetlenie, multimedia).
 5. Koszty zaplecza scenicznego (zasłonki, kurtyny, wieszaki, lustra itp.).
 6. Opłaty związane z zakwaterowaniem, posiłków dla artystów i obsługi kabaretu.
 7. Koszty przygotowania garderoby.
 8. Transport kabaretu i wykonawców.

Niezależnie od tego, czy zdecydują się Państwo na samodzielną organizację występu kabaretu, czy na zlecenie obsługi takiej organizacji agencji eventowej wszystkie powyższe kwoty muszą być uregulowane.

W przypadku zaangażowania agencji eventowej do powyższych kosztów doliczana jest prowizja w wysokości do 30% – zależnie od konkretnej agencji. W naszym przypadku naliczamy opłatę do 10%.

Uwzględniając wszystkie powyższe elementy możemy wyodrębnić 5 grup kabaretów:

 1. I GRUPA          – kabarety w cenie do 10.000 zł
 2. II GRUPA         – kabarety w cenie do 18.000 zł
 3. III GRUPA        – kabarety w cenie do 30.000 zł
 4. III GRUPA        – kabarety w cenie do 40.000 zł
 5. IV GRUPA       – kabarety w cenie powyżej 40.000 zł

Cennik kabaretów – od czego zależy cena kabaretu?

 1. Od popularności danego kabaretu – to jest główny czynnik – początkujące, nierozpoznawalne kabarety są znacznie tańsze niż kabarety, który wyrobiły dużą rozpoznawalność.
 2. Miejsca występu i wynikających z tego wymagań technicznych – inne koszty będą w przypadku występu kabaretu dla 20 osób, a inne dla grupy 1000 osób
 3. Od konkretnego terminu organizacji kabaretu – kabarety podróżują z występami po całym kraju, a także za granice. Czasami zdarza się tak, że wybrany przez Państwa kabaret ma już zaplanowany występ w pobliżu, ale godziny występów umożliwiają jeden i drugi występ, jest szansa na obniżenie ceny 10-20%. Zdarza się też odwrotnie.
 4. I oczywiście także od polityki cenowej konkretnego kabaretu. 

ZOBACZ PROPOZYCJE KABARETÓW I KONCERTÓW