VIDEOKONFERENCJA

Organizacja videokonferencji dla firm to sposób na spotkanie z pracownikami i klientami w dobie COVID.

Videokonferencje stały się codziennością w obecnym czasie, jak jednak zorganizować przekaz video w sposób profesjonalny? Możesz zrealizować to samodzielnie albo zlecić organizację videokonferencji w Twojej firmie nam.

ELEMENTY TECHNICZNE VIDEOKONFERENCJI:

Zacznijmy od tego, z jakich elementów składa się przekaz videokonferencji?

Oczywiście z jednej strony mamy nadawcę a z drugiej strony odbiorców. Pomiędzy znajdują się nasze komputery, kamery, miksery, serwery i inne peryferia oraz jakość połączenia internetowego. Wszystkie te elementy decydują o jakości videokonferencji.

ZAGROŻENIA PRZEKAZU:

Podobnie jak w łańcuchu, cały przekaz jest na tyle silny, na ile silne jest jego najsłabsze ogniwo. Czy można uzyskać wysokiej jakości materiał video dysponując słabą kamerą? Nie można, nawet jeśli wykorzystamy najlepszy komputer lub super mikser. Czy możemy uzyskać świetną jakość, jeśli będziemy dysponować słabym zasięgiem internetu? Nie możemy.

RODZAJE VIDEKONFERENCJI:

Videokonferencje dzielimy wg wielu kategorii:

 1. Ze względu na ilość uczestników.
 2. Ze względu na kierunek przesyłu obrazu i dźwięku.
 3. Ze względu na poziom bezpieczeństwa.
 4. Ze względu na jakość przesyłu.
 5. Ze względu na zasady dostępu.
 6. Ze względu na interaktywność realizacji.
 7. Ze względu na poziom skomplikowania projektu.
 8. Ze względu na okazję videospotkania.
 9. Ze względu na system obsługi videkonferencji.

Każdy rodzaj videokonferencji wymaga dobrania odpowiednich rozwiązań w zakresie platformy nadawania, jak również sprzętu do realizacji videospotkania.

OBSŁUGA VIDEOKONFERENCJI:

Organizacja videokonferencji dla firm to obszar, którym zajmuje się nasz dział multimedialny.

Proste videkonferencje w wąskim gronie bez problemu mogą być realizowane w pełni samodzielnie. Naturalnie jest to praktykowane za pomocą Skype, Messenger, WhatsApp, a także Zoom, Webex, Click Meeting i Microsoft Team. Wraz ze wzrostem ilości uczestników, wzrostem oczekiwań dotyczącym jakości i stabilności, a także  charakterem videokonferencji zapotrzebowanie na wsparcie zewnętrzne staje się coraz bardziej konieczne.

Wspieramy firmy na każdym etapie przygotowań do cyfrowych spotkań, od doradztwa w zakresie doboru platformy i sprzętu, poprzez szkolenia z obsługi, a na kompleksowych realizacjach kończąc.

Organizacja videokonferencji obejmuje nie tylko odpowiednio dobrany software dla Państwa firmy. Równie ważnym a częstokroć ważniejszym elementem są wysokiej jakości urządzenia (kamery, miksery wizji, enkodery, studyjne oświetlenie) oraz coraz częściej oprawa eventowa videospotkania.

Podajemy Państwu link do miksera wizji, którym obsługujemy videospotkania LINK, przechodząc na tę stronę mogą Państwo zobaczyć możliwości naszego urządzenia.

O KROK DALEJ!

Organizacja videokonferencji to nie tylko kwestia techniczna dotycząca nadania i odebrania sygnału AV. Dzisiaj, gdy narzędzie to staje się coraz bardziej popularne pojawiają się nowe wyzwania. Organizatorzy zaczynają stawiać pytanie: CO ZROBIĆ, BY UCZESTNICY NAS OGLĄDALI i SŁUCHALI? Z tego też powodu istotnym elementem przygotowania videospotkania staje się także scenariusz dotyczący nie tylko obszaru merytorycznego/przekazywanej treści, ale także eventowych wabików, które sprawią, że osoby po drugiej stronie ekranu będą się nam przysłuchiwały i/lub oglądały.

PYTANIA I ODPOWIEDZI dotyczące obsługi videokonferencji:

 1. Co zrobić, gdy w miejscu organizacji videokonferencji jest utrudniony dostęp do szerokopasmowego internetu?

Dysponujemy specjalnym eknoderem, który umożliwia łączenie 4 łączy internetowych jednocześnie (2 x SIM LTE, 1 x WIFI i 1 x LAN)

 • Czy podczas videokonferencji mogę łączyć w czasie rzeczywistym obrazy z wielu źródeł?

Tak, do tego celu potrzebny jest mikser wizji audio-video.

 • Czy każdy mikser wizji umożliwia streamowanie obrazu do internetu i jednoczesne nagrywanie video.

Nie każdy. Duża część mikserów umożliwia albo jedno, albo drugie zadanie.

 • Mam problem z wyświetlaniem obrazu różnych źródeł pochodzących z miksera wizji.

Ważne, aby mikser, który jest przez Państwa wykorzystywany do obsługi multimedialnej, oprócz różnych wejść sygnału, posiadał także skalery.

 • Czy konieczny jest podgląd obrazu z miksera?

Nie jest potrzebny, ale do profesjonalnej realizacji konieczny, prosty przykład: jedno ze źródeł videokonferencji jest zbyt „głośne” – mikser umożliwia szybką i bieżącą korekcję.

 • Czy konieczny jest podgląd obrazu z miksera?

Podgląd nie jest konieczny, ale ciężko wyobrazić sobie profesjonalną realizację bez podglądu. To jak spacer po ruchliwej drodze z zasłoniętymi oczami.

 • Czy można limitować dostęp do videokonferencji?

Tak, można określać zasady dostępy do emitowanego materiału.

 • Czy streamowany przez Państwa materiał video można odtwarzać offline?

Tak, na Państwa życzenie streamowany obraz może być w czasie rzeczywistym nagrywany i następnie udostępniony offline.

OBSŁUGA MULTIMEDIALNA KONFERENCJI:

Zapraszamy do zapoznania się z naszym pełnym zakresem obsługi multimedialnej konferencji i imprez LINK

[/et_pb_text][/et_pb_column]
[/et_pb_row]
[/et_pb_section]