We wpisie organizacja imprezy integracyjnej poruszaliśmy w sensie ogólnym kwestie organizacji zajęć typu team buidling (zapraszamy do jego przeczytania). Tutaj prezentujemy Państwu szkolenie integracyjne w formie merytorycznej THE BEST TEAM.

Imprezy integracyjne kojarzą nam się bardzo szeroko… i najczęściej z fajną zabawą. Dlaczego zatem warto czasami podejść do tematu nieco poważniej i zrealizować merytoryczne szkolenie integracyjne THE BEST TEAM? Szkolenia integracyjne, nawet te merytoryczne, w sali konferencyjnej też przecież mogą być ciekawe i angażujące.

Szkolenia integracyjne THE BEST TEAM realizowane przez nas w sali konferencyjnej mają formułę warsztatów, przekazujemy wiedzę, ale także dla jej lepszego zrozumienia uzupełniamy ją szeregiem bardzo angażujących zadań dla uczestników.

Jeśli Państwa zespół nigdy nie miał szkolenia integracyjnego, albo miał je dawno temu, albo nie do końca rozumie istotę pracy w zespole to to szkolenie jest obowiązkowe. Szkolenie THE BEST TEAM jest podstawowym, pierwszym krokiem do kompleksowej budowy zespołu, jest fundamentem do sprawnego funkcjonowania zespołu.

DLACZEGO WARTO ORGANIZOWAĆ SZKOLENIE INTEGRACYJNE THE BEST TEAM?

  1. Głównym powodem organizacji szkolenia integracyjnego THE BEST TEAM jest zrozumienie istoty zespołu. Znalezienie odpowiedzi na pytania: dlaczego warto pracować w zespole? Jakie są zasady prace w zespole? I dlaczego mamy pracować w zespole? I jak myśleć w zespole? Jako Polacy nauczeni jesteśmy dużej indywidualności, to powoli się zmienia, ale cały czas poszukujemy akceptacji i zrozumienia zespołowego.
  2. Kolejnym powodem jest zrozumienie ról różnych pracowników lub ich grup w zespole. Rola lidera zespołu, rola pracowników w różnych obszarach, zasady relacji i odpowiedzialności.
  3. Jak funkcjonuje zespół? Jakie są szanse i zagrożenia wynikające w pracy w zespole? Jakich błędów unikać, a jakie szanse wykorzystywać?
  4. Uzyskane informacje pomagają w sprawniejszym, efektywniejszym funkcjonowaniu zespołu. Sens działania w zespole zakłada, że uzyskamy efekt synergii, czyli efekt pracy zespołu będzie większy niż suma efektów wygenerowanych przez pojedynczych pracowników. Jeśli jednak tak ma się stać powinniśmy wiedzieć i mieć umiejętność działania zespołowego, rzadko takie rzeczy „udają” się przez przypadek.
  5. Szkolenie integracyjne THE BEST TEAM pozwala zrozumieć cele poszczególnych pracowników.
  6. I na koniec co ważne, realizacja szkolenia merytorycznego również buduje zespół, ułatwia integrację i zbliża ludzi.

Napisz do nas, prześlemy do Ciebie szczegółową ofertę szkolenia integracyjnego. KONTAKT

Zobacz także różne imprezy integracyjne dla firm organizowane przez ARTMANN: IMPREZY INTEGRACYJNE.