PIKNIK EKOLOGICZNY jest eventem, który łączy w sobie troskę o naszą planetę i środowisko naturalne. Impreza plenerowa z animacjami, atrakcjami, konkursami i edukacją dotyczącą ekologii, skierowana jest zarówno do dzieci jak i dorosłych. Piknik ten to promocja ekologicznych zachowań w życiu osobistym jak i w biznesie. Celem zorganizowania atrakcji ekologicznych na pikniku jest szerzenie świadomości w zakresie dbania o naturę, zwiększenia wiedzy w zakresie recyklingu i upcyklingu, życia z ograniczoną ilością chemii w życiu codziennym a także zapoznanie się z tematyką alternatywnych źródeł energii.

Nie od dzisiaj wiadomo, że uczymy się najwięcej poprzez dobrą zabawę, dlatego podczas pikniku zorganizujemy warsztaty i konkursy z segregacji odpadów, recyklingu, upcyklingu i innych.

Dla dzieci proponujemy wiele ciekawych konkursów. Wykonanie pociągu z plastikowych zakrętek po napojach, tutaj nieoceniona okazuje się pomoc rodziców. Dzieci mogły również sprawdzić swoją wiedzę w różnych zagadkach, testach, quizach i rebusach związanych z ekologią. Młodsze dzieci chętnie spędzą czas, bawiąc się na zamkach do skakania, i dmuchanych zjeżdżalniach. Mnóstwo dzieci będzie miało wesoło pomalowane twarze albo zrobione specjalne, ekologiczne tatuaże. Zabawy nawiązujące do zagadnień ekologicznych, zagroda sportowa łącząca zabawy i konkursy zachęcające do aktywnego i zdrowego stylu życia, namiot małego eko bohatera, gra plenerowa o tematyce ochrony środowiska, strefa spotkań ze strażakami i ratownikami. Dla dzieci stworzymy wielką strefę relaksu i mini animacji z gier planszowych i klocków lego. Stanowisko poznawania owadów i ptaków dla miłośników zwierząt.

Dla dorosłych przewidujemy strefę beauty, która obejmuje porady w zakresie zdrowia prowadzone przez specjalistów, stanowisko warsztatów pierwszej pomocy przedmedycznej, masażu, porad kosmetyczki. Zajęcia sportowe i zdrowotne: joga, pilates, nordic walking trening sportowy z trenerem, podstawy samoobrony, techniki relaksacyjne i inne.

Pokazy i warsztaty proponowane przez nas podczas pikniku dla dzieci i dorosłych: warsztaty ekologiczne z malowania i zdobienia bawełnianych toreb, przygotowania domowych kosmetyków, warsztaty kulinarne z prowadzenia kuchni ,,zero waste”, pokazy ogrodnicze, warsztaty tworzenia glicerynowych mydełek, warsztaty ekologiczne z recyklingu, eko warsztaty – odnawialne źródła energii, warsztaty modelarskie, pokaz z budowania domków dla ptaków.

Powyżej przedstawiliśmy ogólny zarys pikniku EKOLOGICZNEGO. Przebieg każdej imprezy tematycznej dostosowujemy do indywidualnych potrzeb firmowego eventu: charakterystyki zaproszonych przez Państwa gości (pracownicy, klienci, rodziny, dzieci), Państwa potrzeb jako organizatorów eventu, specyfiki miejsca imprezy, okazji spotkania oraz budżetu.

Piknik EKOLOGICZNY, możemy zrealizować przy hotelu, w parku, na stadionie, na terenie Państwa firmy lub w innym wskazanym miejscu.

Pikniki tematyczne cieszą się ogromną popularnością, gdyż stanowią doskonała oprawę imprez firmowych, z drugiej strony mają jednocześnie bardzo plastyczną formę, która umożliwia ich dostosowanie do Państwa indywidualnych wytycznych. Zapraszamy do artykułu DLACZEGO IMPREZY TEMATYCZNE.

Organizacja pikniku EKOLOGICZNEGO obejmuje: scenariusz imprezy, prowadzenie pikniku przez konferansjera, dekoracje, pokazy artystyczne w określonej tematyce, nagłośnienie i oświetlenie, multimedia, scenę, atrakcje piknikowe, poligrafię związaną z tytułem programu oraz kompleksową organizację imprezy plenerowej.

Zapraszamy do skorzystania z pikniku EKOLOGICZNEGO. Są także spotkania i okazje, które wymagają zupełnie nowego pomysłu na event – zapraszamy do KONTAKTU – z przyjemnością przygotujemy uszyty na miarę scenariusz Państwa imprezy firmowej.