Odpowiem trochę przewrotnie, każdy kabaret jest dobrym rozwiązaniem na imprezy dla firm. Sedno w tym, na którą imprezę firmową, który kabaret –  w tym cały sukces, aby dobrać odpowiedniego artystę do określonej grupy gości i jednocześnie charakteru imprezy.

KABARET A UCZESTNICY IMPREZY

Dużym ryzykiem byłoby zamówienie stand-up na imprezę dla poważnych starszych osób i w drugą stronę starego kabareciarza, dla młodych Yuppies. Zatem kabaret należy dobrać do uczestników imprezy firmowej.

KABARET A CHARAKTER IMPREZY:

Następnie występ kabaretowy należy dobrać także do charakteru imprezy firmowej. Nie bez powodu kabarety stosują inne stawki dla występów w układzie teatralnym i inne stawki dla występów w układzie bankietowym. Część kabaretów, wręcz unika takich występów, jak chociażby Grupa MoCarta, co w pełni rozumiem i popieram. 

KABARET A MIEJSCE IMPREZY:

Kabaret a impreza plenerowa… częsty dylemat, albo pragnienie posiadania kabaretu na pikniku, a następnie zdziwienie, że jednak nie wszyscy ze skupieniem takiego artystę oglądali. Niestety kabaret na imprezie plenerowej nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale… są oczywiście wyjątki, np. jeśli zależy nam na obecności znanej twarzy i dlatego zapraszamy określonego kabareciarza np. Czarka Pazurę, Katarzynę Pakosińską, Mariusza Kałamagę i wielu innych – to rzeczywiście można to rozważyć, chociaż występy wymienionych gwiazd, aż przykro potraktować w ten sposób, bo są wyśmienici. Innym przykładem są duże pikniki, na których wydziela się strefę kabaretową lub na których kabareciarze prowadzą piknik i ich anegdoty są jedynie przerywnikiem w imprezie. 

KABARET A BUDŻET:

Ważną niestety sprawą jest także budżet. Gdybyśmy mieli zapłacić za kabaret, który rozbawi publikę do czerwoności kwotę 3, 6 czy 9.000 zł – to rzeczywiście nie mielibyśmy zbyt wielu konkurencyjnych opcji… Wydając jednak na kabaret 20.000, czy 40.000 zł, pojawia nam się wiele innych opcji atrakcji eventowych: imprezy tematyczne, duże pakiety pojedynczych atrakcji, a także koncerty. Imprezy firmowe wymagają innej formy pokazu niż imprezy w domach kultury, inny jest poziom skupienia widzów i inne podejście do artystów. To sprawia, że na imprezę firmową należy wybrać naprawdę dobrych artystów, bo słabsi znikną…

KABARET DLA KAŻDEGO?

Na koniec bardzo ważna rzecz mnogość kabaretów sprawia, że praktycznie każdy z nas może znaleźć ten kabaret, który go rozbawi. Niewiele jest jednak kabaretów, które będą w stanie rozbawić każdego. Dlatego tak ważny jest dobór kabaretu do grupy i grupy widzów do zamawianego kabaretu.

ORGANIZACJA KABARETÓW

Służymy pomocą w doborze kabaretów, w tych decyzjach należy znać kabaret nie tylko z telewizji, czy youtuba, ale także z obserwacji kabaretu i widzów w realu. Zajmując się zawodowo kabaretami mamy tę możliwość i z przyjemnością podzielimy się z Państwem swoimi spostrzeżeniami. Prosimy śmiało do nas pisać KONTAKT.

Zapraszamy także do przeczytania artykułu na temat ORGANIZACJA KABARETÓW.