Jaki jest KOSZT ORGANIZACJI IMPREZY FIRMOWEJ?

Gdy pojawia się pytanie o koszt organizacji imprezy firmowej nasuwa mi się doskonała analogia do kosztu samochodu – od kilkuset złotych do kilku milionów. Istotny wpływ na cenę tak samochodu, jak i imprezy firmowej mają bowiem pytania: do czego ma służyć, jakie są nasze oczekiwania, ile możemy, albo ile chcemy wydać na organizację imprezy firmowej lub zakup samochodu. Jeśli chcemy wystartować w wyścigach formuły 1, nie pomoże nam zakup malucha, nawet ze spojlerami i nawet czerwony kolor niczego nie zmieni. Z drugiej strony, jeśli chcemy rozwozić przesyłki nie potrzebujemy Lamborghini. Zawsze zakup samochodu i wybór, a następnie koszt imprezy firmowej będzie zależał od przynajmniej kilku czynników.

Poniżej przedstawiam kilka przykładowych kosztów imprezy firmowej:

Koszt organizacji imprezy firmowej do 1000 zł

Wspólny wypad na kręgle lub na piwo, jazda gokartami, czy gra w paintball, zajęcia z jogi, czy warsztaty decoupage. Wbrew pozorom jest dość szeroki asortyment możliwości w cenie do 1.000 zł. Z założenia jednak trzeba przyjąć, że taką imprezę firmową najlepiej zrealizować we własnym zakresie, a ponieważ przy tym budżecie nie wiąże się to z dużą ilością elementów, bez wątpienia każdy sobie z tym poradzi. Tym bardziej, że przy tym budżecie zazwyczaj grupa uczestników jest kilku lub kilkunastoosobowa.

Organizacja imprezy firmowej w kosztach do 10.000 zł

Tutaj arsenał możliwości powolutku się poszerza, przede wszystkim warto się zastanowić nad zaangażowaniem agencji eventowej, która poszuka fajnego pomysłu na spotkanie. Imprezy w tej cenie to bardzo często pikniki, ale także kolacje z atrakcją i muzyką. Atrakcje raczej lokalne, albo o charakterze bardziej ekonomicznym np. kasyno gry, pokaz tańca, pokaz barmański. W tym budżecie organizowanych jest sporo spotkań wigilijnych, a także warsztatów szkoleniowych, w których potrzebna jest jedynie salka, wyżywienie i przy małych grupach także zakwaterowanie.

Organizacja imprezy firmowej w kosztach do 50.000 zł

Przy kosztach organizacji imprezy firmowej do 50.000 zł bardzo często w grę wchodzi już hotel, organizacja takiej imprezy wiąże się zazwyczaj już z nieco większą ilością uczestników, czasami klientów, pracowników lub ich rodzin. W imprezie planowane są aktywności związane z team building, ale także atrakcje na imprezę wieczorową. Podczas uroczystej kolacji warto zastanowić się nad imprezę tematyczną np. Bal u Ala Capone, Western City, czy Lata 70-70.

Organizacja imprezy firmowej w kosztach do ok. 100.000 zł

Organizacja imprezy firmowej w tym budżecie to już naprawdę sporo możliwości, nawet jeśli w imprezie weźmie udział 100-200 osób możemy planować pobyt w hotelu, czasami występ gwiazdy, kabaretu, czy koncert zespołu. Doskonale sprawdzają się także nieco bardziej rozbudowane imprezy tematyczne, z mistrzami w swoich dziedzinach, jak np. PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA, CZY COSMO NIGHT. Koszt organizacji imprezy firmowej w powyższej kwocie to ogromna paleta różnych firmowych eventów: pikniki, imprzy integracyjne, imprezy jubileuszowe, uroczyste kolacje, konferencje, preznetacje etc. 

Koszt organizacji imprezy firmowej w kwotach powyżej 100.000 zł

Poszczególne granice przedziałów związanych z kosztami organizacji imprezy firmowej są bardzo płynne. Koszt organizacji imprezy firmowej zależy od tak ogromnej ilości czynników: terminu, standardu hotelu, ilości gości, ale także rodzaju oprawy artystycznej. Są gwiazdy które kosztują 3000 zł i takiej, które nawet za 100.000 nie pojawią się na evencie (mówimy tylko o polskich gwiazdach). Zindywidualizowany utwór muzyczny może zostać napisany za kilkaset złotych i za kilkadziesiąt tysięcy złotych – zależnie od tego, kogo wybierzemy za autora i jak skomplikowany będzie proces twórczy. To podobnie, jak koszt logo… ogromna część logotypów powstaje ad hoc… i są słabe, ale czasami także doskonałe. Inne logotypy powstają tygodniami, miesiącami, poprzedzone zostają analizami, badaniami etc… – nie sposób by kosztowały 5 zł.

Niezależnie od tego wszystkiego zdecydowana większość imprez firmowych, których budżet przekracza kilkadziesiąt tysięcy złotych przygotowywany jest z ogromną pieczołowitością i zaangażowaniem profesjonalnych wykonawców, w tym profesjonalnych organizatorów imprez.

Czy przedstawione koszty organizacji imprez firmowych i zastosowany podział jest doskonały? Oczywiście, że nie! Organizacja imprez firmowych to jeden z najbardziej plastycznych tematów i obejmuje tak ogromną ilość zmiennych, że nie sposób ująć go w jakiekolwiek ramy mentalne, finansowe, czy nawet najprostsze rzeczowe. Do każdej imprezy firmowej należy podchodzić indywidualnie i nawet jeśli budżet jest ogromny, można znaleźć super tanie rozwiązania. Jednym z istotnych elementów jest fakt, aby agencja eventowa, która będzie odpowiedzialna za przygotowanie projektu imprezy firmowej miała rozeznanie w ogromnym arsenale możliwości. Jako agencja eventowa ARTMANN polecamy oczywiście nasze usługi, zrealizowaliśmy przynajmniej kilkadziesiąt kategorii imprez firmowych i podczas tych imprez zastosowaliśmy kilka tysięcy form atrakcji. Zapraszamy! Nasze doświadczenie to autentycznie istotny element!

Zobacz także nasz wpis na blogu dotyczącym kosztów organizacji koncertów.

 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!

Pin It on Pinterest