Jaki jest KOSZT ORGANIZACJI IMPREZY FIRMOWEJ?

Gdy pojawia się pytanie o koszt organizacji imprezy firmowej nasuwa mi się doskonała analogia do kosztu samochodu – od kilkuset złotych do kilku milionów. Istotny wpływ na cenę tak samochodu, jak i imprezy firmowej mają bowiem pytania: do czego ma służyć, jakie są nasze oczekiwania, ile możemy, albo ile chcemy wydać na organizację imprezy firmowej lub zakup samochodu. Jeśli chcemy wystartować w wyścigach formuły 1, nie pomoże nam zakup malucha, nawet ze spojlerami i nawet czerwony kolor niczego nie zmieni. Z drugiej strony, jeśli chcemy rozwozić przesyłki nie potrzebujemy Lamborghini. Zawsze zakup samochodu i wybór, a następnie koszt imprezy firmowej będzie zależał od przynajmniej kilku czynników.

Poniżej przedstawiam kilka przykładowych kosztów imprezy firmowej:

Koszt organizacji imprezy firmowej do 1000 zł

Wspólny wypad na kręgle lub na piwo, jazda gokartami, czy gra w paintball, zajęcia z jogi, czy warsztaty decoupage. Wbrew pozorom jest dość szeroki asortyment możliwości w cenie do 1.000 zł. Z założenia jednak trzeba przyjąć, że taką imprezę firmową najlepiej zrealizować we własnym zakresie, a ponieważ przy tym budżecie nie wiąże się to z dużą ilością elementów, bez wątpienia każdy sobie z tym poradzi. Tym bardziej, że przy tym budżecie zazwyczaj grupa uczestników jest kilku lub kilkunastoosobowa.

Organizacja imprezy firmowej w kosztach do 10.000 zł

Tutaj arsenał możliwości powolutku się poszerza, przede wszystkim warto się zastanowić nad zaangażowaniem agencji eventowej, która poszuka fajnego pomysłu na spotkanie. Imprezy w tej cenie to bardzo często pikniki, ale także kolacje z atrakcją i muzyką. Atrakcje raczej lokalne, albo o charakterze bardziej ekonomicznym np. kasyno gry, pokaz tańca, pokaz barmański. W tym budżecie organizowanych jest sporo spotkań wigilijnych, a także warsztatów szkoleniowych, w których potrzebna jest jedynie salka, wyżywienie i przy małych grupach także zakwaterowanie.

Organizacja imprezy firmowej w kosztach do 50.000 zł

Przy kosztach organizacji imprezy firmowej do 50.000 zł bardzo często w grę wchodzi już hotel, organizacja takiej imprezy wiąże się zazwyczaj już z nieco większą ilością uczestników, czasami klientów, pracowników lub ich rodzin. W imprezie planowane są aktywności związane z team building, ale także atrakcje na imprezę wieczorową. Podczas uroczystej kolacji warto zastanowić się nad imprezę tematyczną np. Bal u Ala Capone, Western City, czy Lata 70-70.

Organizacja imprezy firmowej w kosztach do ok. 100.000 zł

Organizacja imprezy firmowej w tym budżecie to już naprawdę sporo możliwości, nawet jeśli w imprezie weźmie udział 100-200 osób możemy planować pobyt w hotelu, czasami występ gwiazdy, kabaretu, czy koncert zespołu. Doskonale sprawdzają się także nieco bardziej rozbudowane imprezy tematyczne, z mistrzami w swoich dziedzinach, jak np. PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA, CZY COSMO NIGHT. Koszt organizacji imprezy firmowej w powyższej kwocie to ogromna paleta różnych firmowych eventów: pikniki, imprzy integracyjne, imprezy jubileuszowe, uroczyste kolacje, konferencje, preznetacje etc. 

Koszt organizacji imprezy firmowej w kwotach powyżej 100.000 zł

Poszczególne granice przedziałów związanych z kosztami organizacji imprezy firmowej są bardzo płynne. Koszt organizacji imprezy firmowej zależy od tak ogromnej ilości czynników: terminu, standardu hotelu, ilości gości, ale także rodzaju oprawy artystycznej. Są gwiazdy które kosztują 3000 zł i takiej, które nawet za 100.000 nie pojawią się na evencie (mówimy tylko o polskich gwiazdach). Zindywidualizowany utwór muzyczny może zostać napisany za kilkaset złotych i za kilkadziesiąt tysięcy złotych – zależnie od tego, kogo wybierzemy za autora i jak skomplikowany będzie proces twórczy. To podobnie, jak koszt logo… ogromna część logotypów powstaje ad hoc… i są słabe, ale czasami także doskonałe. Inne logotypy powstają tygodniami, miesiącami, poprzedzone zostają analizami, badaniami etc… – nie sposób by kosztowały 5 zł.

Niezależnie od tego wszystkiego zdecydowana większość imprez firmowych, których budżet przekracza kilkadziesiąt tysięcy złotych przygotowywany jest z ogromną pieczołowitością i zaangażowaniem profesjonalnych wykonawców, w tym profesjonalnych organizatorów imprez.

Czy przedstawione koszty organizacji imprez firmowych i zastosowany podział jest doskonały? Oczywiście, że nie! Organizacja imprez firmowych to jeden z najbardziej plastycznych tematów i obejmuje tak ogromną ilość zmiennych, że nie sposób ująć go w jakiekolwiek ramy mentalne, finansowe, czy nawet najprostsze rzeczowe. Do każdej imprezy firmowej należy podchodzić indywidualnie i nawet jeśli budżet jest ogromny, można znaleźć super tanie rozwiązania. Jednym z istotnych elementów jest fakt, aby agencja eventowa, która będzie odpowiedzialna za przygotowanie projektu imprezy firmowej miała rozeznanie w ogromnym arsenale możliwości. Jako agencja eventowa ARTMANN polecamy oczywiście nasze usługi, zrealizowaliśmy przynajmniej kilkadziesiąt kategorii imprez firmowych i podczas tych imprez zastosowaliśmy kilka tysięcy form atrakcji. Zapraszamy! Nasze doświadczenie to autentycznie istotny element!

Zobacz także nasz wpis na blogu dotyczącym kosztów organizacji koncertów.

 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!