IMPREZA TEMATYCZNA NA IMPREZIE FIRMOWEJ

Impreza tematyczna to jedna z najczęstszych form oprawy artystycznej imprez integracyjnych dla firm. Alternatywą do imprezy tematycznej jest organizacja koncertu, przygotowanie występu kabaretu lub organizacja pojedynczej atrakcji. Bardzo często jednak impreza tematyczna zawiera wszystkie wymienione elementy. 

Dlaczego impreza tematyczna jest świetną atrakcją na wieczór?

Możemy wskazać wiele odpowiedzi na powyższe pytanie (zapraszamy do wejścia w powyższy link). Bez wątpienia ogromną zaletą jest jej plastyczność, która pozwala sprawić, że taka impreza zostanie na długo zapamiętana przez uczestników.

Co wchodzi w skład imprezy tematycznej?

Impreza tematyczna to zestaw tematycznie dobranych elementów, od muzyki poczynając przez dekoracje, tematyczne atrakcje, konferansjera w stylu imprezy, kostiumy i poligrafię. 

Bardzo ważnym elementem imprezy tematycznej jest scenariusz imprezy oraz doświadczenie i umiejętności koordynatora takiego wieczoru, który pełni funkcję reżysera przedstawienia. Zanim goście wejdą na salę muzyka zdradza klimat imprezy, gdy zobaczą wystrój sali przenoszą się w świat wyobraźni skierowanej w określonym temacie, zanim fizycznie wieczór się rozpocznie goście stają już jednym krokiem w świecie zaplanowanej fantastycznej rzeczywistości. To wszystko sprawia, że uczestnicy mocniej, intensywniej przeżywają taki wieczór, a później na dłużej go zapamiętują. 

Impreza tematyczna – jaki temat wybrać?

Gdy pada hasło imprezy w temacie w pierwszej kolejności nasuwają się popularne tematy gangsterów, kowbojów, piratów, karnawału w Rio de Janeiro, czy popularnych czasów PRL lub lata 70-tych i 80-tych. Impreza tematyczna może jednak być zrealizowana także w dowolnie wybranym, czasami abstrakcyjnym temacie, np. „Kropka i przecinek”, „BLUE”, czy „CIEPŁO-ZIMNO” lub „BIENVENIDO”. Impreza tematyczna staje się w ten sposób rozwinięciem myśli, które chcą przekazać uczestnikom organizatorzy imprezy. Impreza tematyczna, która nawiązuje np. do cech produktu lub firmy.

Impreza tematyczna – co jest jej ogromną zaletą?

Obserwując setki realizowanych imprez firmowych zauważyłem, że ogromną zaletą imprezy tematycznej są strefy gier i zabaw przygotowane w określonym stylu. Gdy podczas imprezy goście uczestniczą w koncercie lub oglądają kabaret mają relatywnie mało okazji do interakcji z innymi gośćmi. Strefa aktywności realizowana w trakcie imprezy tematycznej odrywa gości od stolika, sprawia, że goście przemieszczają się po sali, zatrzymują przy różnych atrakcjach a to wszystko sprawia, że mogą rozmawiać z różnymi uczestnikami imprezy firmowej – nie tylko z tymi, z którymi są przy stole, ale praktycznie z każdym dowolnie wybranym innym gościem. Przy spotkaniach biznesowych to niezwykle ważna zaleta.

Zapraszamy! KONTAKT

IMPREZA TEMATYCZNA – zobacz różne propozycje!